משחקי קווסט במציאות

משחקי קווסט במציאות הפכו להיות להיט בישראל בשנתיים האחרונות, וזוכים לפופולאריות עצומה בכל מגזרי האוכלוסיה. לאן מוביל הטרנד? מה יהיה עם התחום בעוד שנתיים שלוש? התשובות לפניכם.

התחלה מבטיחה

חברת קווסטומניה היא בין הראשונות בישראל בתחום משחקי קווסט במציאות, ופתחה בתחילת שנת 2015 את מתחם חדרי הבריחה שכלל בהתחלה 2 חדרים, שעם הזמן התרחב המתחם ל- 5 חדרים. חדר בריחה הטוב ביותר במתחם נחשב אושן 5 (לפי דירוג שלroom.run.). באותה תקופה היו בישראל 12 חדרי בריחה בלבד, ואילו היום, כעבור פחות משנתיים, פועלים בישראל מעל ל- 220 חדרי בריחה. אגב, מחירי משחקי קווסט במציאות נעים בין 80 ל- 140 ש”ח לשחקן, ובדרך כלל ככל שמשחקים יותר שחקנים בחדר – המחיר יורד. כמו כן, אורך המשחק ברוב חדרי הבריחה הוא 60 דקות.

מה המשמעות של “חדר בריחה הטוב ביותר” ?

חדר בריחה הטוב ביותר אמור להיות בעל אווירה חזקה, לכלול חידות מגוונות ומיוחדות, ולהעניק ללקוחותיו שירות מעולה בעת ההזמנה ובמהלך המשחק. להערכתו של מיכאל ספרן, בעלים והמנכ”ל של קווסטומניה,

יש בארץ כ- 50-70 חדרים שעונים לדרישות אלה, והלקוח רק מתבקש לבחור את נושא החדר ואת מיקומו הגיאוגרפי.

מה צופן העתיד?

כאשר מגוון החדרים כה גדול והחדרים החדשים ממשיכים להיפתח, נשאלת השאלה – מה יקרה בעוד שנתיים שלוש? להערכת מיכל ספרן, האופנה תחלוף והביקוש לחדרי הבריחה יתחיל לרדת כבר בחודשים הקרובים. כמובן, הטרנד לא ייעלם לגמרי, אבל פחות ופחות ייוותרו בתחום “שחקנים כבדים” שמשחקים במשחקי קווסט במציאות כמעט על בסיס שבועי, ומי שיישאר הוא קהל מתחדש שישתתף ב- 4-5 חדרים ויסתפק בכך. משמעות הדבר, שחלק מהחדרים ייסגרו וכולם יילחמו על תואר חדר בריחה הטוב ביותר.

האם זה אומר שתם עידן חדרי הבריחה?

ממש לא. חברות מקצועיות שרואות את העתיד שלהן בתחום (כמו קווסטומניה) ייכנסו לתחומים סמוכים אל משחקי קווסט במציאות. כך לדוגמא, לפני כחצי שנה פיתחה חברת קווסטומניה גרסה ניידת של משחקי קווסט במציאות. מדובר במשחקי קווסט ניידים (חדרי בריחה ניידים) שיכולים להגיע לכל מקום, וכך הנגישות שלהם גם ללקוחות עסקיים וגם ללקוחות פרטיים עולה. כמו כן, יוצמדו למשחקי קווסט במציאות מוצרים נוספים הקשורים לפיתוח יכולות ארגוניות, גיבושי מנהלים, סדנאות ועוד. בנוסף לכך, חברת קווסטומניה משיקה בתקופה הקרובה גם משחקי קווסט ברחוב, כאשר הראשון שיושק הוא קווסט במתחם שרונה, ובו 4 קבוצות של סוכנים סמויים יישלחו לעבר על מנת למנוע את רציחתו של חיים ארלוזורוב. יש לציין כי קווסטומניה מפתחת בימים אלה קווסטים גם במוזיאונים שונים בארץ ובעולם.

הבעלים ומנכ”ל החברה, מיכאל ספרן, בטוח שהתחום של משחקי קווסט במציאות יתרחב לתחומים חדשים, וגם בעוד הרבה שנים יהווה בסיס לבילוי איכותי ומגבש. למידע נוסף על החדרים של חברת קווסטומניה ולביצוע הזמנות, התקשרו לטלפון 03-5531194.